X
تبلیغات
زولا

یاران مهر
 
<
نوشته شده در تاریخ جمعه 7 مهر‌ماه سال 1391 توسط مدیر

مجتبی واحدی مدیر مسئول سابق روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد و مشاور مهدی کروبی که دو روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ از ایران خارج گردید!! و هم اکنون نیز در آمریکا بعنوان یکی از فعالین و سخنگویان جریان اصلاحات و سبز در شبکه های خارجی معاند نظام مشغول به فعالیت است، در مطلبی که در وبلاگ خود مورخ ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ تحت عنوان شیخ ۱۵ خرداد و سی سال ریخت و پاش میلیاردی منتشر نمود، نسبت به شیخ حسن صانعی که از چهره های نزدیک به جریان اصلاحات و از دوستان صمیمی مهدی کروبی است، بخاطر افزایش جایزه اعدام سلمان رشدی توسط وی، اقدام به افشاگری بر علیه او نمود.

متن یادداشت مجتبی واحدی در مورد شیخ حسن صانعی و بنیاد ۱۵ خرداد:

شیخ ۱۵ خرداد و سی سال ریخت و پاش میلیاردی  

چند روز قبل اطلاعیه ای از سوی شیخ حسن صانعی رئیس بنیاد پانزده خرداد صادر شد وجایزه قتل سلمان رشدی را با نیم میلیون دلار افزایش به سه میلیون و سیصد هزار دلار رساند. در خصوص اقدام بنیاد پانزده خرداد که نامی جز «استخدام آدم کش»‌ بر آن نمی توان گذاشت پرسش هایی وجود دارد که باید در فرصت مناسب برای آنها پاسخ مناسب یافت . مثلا اگر فاسد ترین و دین ستیز ترین فرد، اقدام به قتل سلمان رشدی کند و جایزه دریافتی را صرف انواع مفاسد خود نماید آیا آنگاه اسلام نجات پیدا می کند و مسلمانان ، رستگار خواهند شد؟ این موضوعی است که شاید نخستین و بهترین فرد برای اظهار نظر پیرامون آن ، آیت اله شیخ یوسف صانعی مرجع تقلید آزادیخواه باشد که متأسفانه برادر شیخ حسن صانعی هم هست.

اما من مایلم این موضوع را تنها از زاویه « هزینه آفرینی شیخ صانعی برای کشورمان » مورد بررسی قرار دهم. ارزش ریالی جایزه تعیین شده برای قتل سلمان رشدی در حال حاضر برابر با هشت میلیارد تومان ـ معادل یک سال حقوق مصوب دولتی برای یکهزار و پانصد کارگر مظلوم ایرانی ـ است . وعده پرداخت فوری این جایزه به قاتل احتمالی رشدی در حالی در اطلاعیه شیخ صانعی مورد تأکید قرار گرفته که گزارش های رسمی در ایران حاکی از تعویق چندین ماهه در پرداخت حقوق ماهیانه هزاران کارگر است . البته شیخ صانعی که آقازاده بی خاصیت او ـ محسن ـ سالهاست برای بیت المال هزینه آفرینی می کند و با پول های بی حساب بنیاد سراسر دنیا را زیر پا گذاشته است قاعدتا قادر نیست حتی برای لحظه ای عدم دریافت حقوق توسط هزاران کارگر را تجسم کند لذا به خود حق می دهد در یک لحظه ، پانصد هزار دلار بر جایزه قتل سلمان رشدی بیفزاید. در عین حال چون احتمال می دهم اغلب کسانی که خبر بذل و بخشش اخیر شیخ حسن صانعی را شنیده اند از هزینه سازی ناجوانمردانه و خائنانه او در دهه های شصت و هفتاد خبر نداشته باشند موضوعی را که از نزدیک در جریان آن بوده ام با هموطنانم مطرح می کنم.

در یکی از روزهای نیمه دوم اسفند ماه ۱۳۷۳ که با ماه مبارک رمضان تقارن داشت میهمان مدیر شرکت سرمایه گذاری البرز در کنار سد پانزده خرداد بودیم. فلسفه میهمانی نیز آن بود که قرار بود فردای آن روز سد پانزده خرداد رسماً‌ توسط هاشمی رفسنجانی ـ رئیس جمهور وقت ـ افتتاح شود. شیخ صانعی هوس کرده بود قبل از افتتاح توسط رئیس جمهور ، خودش سد را در حضور مدیران شرکت های تابعه پانزده خرداد افتتاح کند. پس از افطار ، همه را به محوطه باز بردند و در حالی که سرمای بسیار شدید، همه را بی طاقت کرده بود یکی از مهندسان بنیاد ۱۵ خرداد بلندگوی دستی را در اختیار گرفت و با کسب اجازه از شیخ صانعی که او را با عنوان « حضرت ایت اله »‌ مورد خطاب قرار می داد جملاتی با این مضمون اظهار داشت :« بحث احداث سد در این منطقه ، سابقه پنجاه ساله دارد . در دهه ۱۳۲۰ شمسی ، یک گروه مهندسی از فرانسه به ایران آمدند و به مدت دو سال در مورد سد سازی در همین منطقه مطالعه و نهایتاً اعلام کردند که این منطقه ـ عباس اباد دلیجان ـ برای سد سازی مناسب نیست . در دهه سی شمسی، گروه دیگری از امریکا همین مطالعات را در منطقه انجام دادند که آنها نیز بر نامناسب بودن منطقه برای سدسازی تأکید کردند». قاعدتاً‌ سؤالی که تا این قسمت از روایت در ذهن مخاطبان یادداشت ایجاد شده اینست که « اگر نتایج این مطالعات در دسترس مقامات ایرانی بوده ، چرا بر ساختن سد در همان منطقه پافشاری کرده اند ؟» پاسخ این پرسش را همان آقای مهندس ، بیان کرد :« اما پس از انقلاب ، حضرت آیت اله دستور دادند و ما سد را ساختیم که امروز هم آن را افتتاح می کنیم.»

حضرت آیت اله که آن مهندس متملق ، دستور او را عامل اصلی احداث سد پانزده خرداد می دانست کسی نبود جز همین کسی که کمتر از یکهفته قبل ، دست در کیسه خلیفه کرد و پانصد هزار دلار بر جایزه تعیین شده قبلی برای قتل سلمان رشدی افزود. اما با جستجویی سریع در خبرهای مربوط به آب اشامیدنی قم ، خواهید دانست که آنچه مهندسان فرانسوی و امریکایی گفته بودند چیزی جز حقیقت نبود و سد پانزده خرداد که به تعبیر «‌مهندس متملق » با دستور حضرت آیت اله ساخته شد امروز از کمترین کار آیی برای رفع تشنگی شهرستان قم برخوردار است.

سد پانزده خرداد از ابتدای کلنگ زنی تا روز افتتاح رسمی ، دهها میلیارد تومان هزینه بر روی دست مردم ایران گذاشته است اما تا انجا که به یاد می آورم در همان زمان افتتاح، صحبت از هزینه ۱۶ میلیارد تومانی بنیاد ۱۵ خرداد برای احداث سد بود که باید چندین برابر این رقم ، بودجه تأمین شده توسط وزارت نیرو را به ۱۶ میلیارد تومان افزود. متوسط نرخ دلار از آغاز عملیات ساخت سد تا زمان افتتاح آن ، کمتر از دویست تومان بود و لذا رقم ۱۶ میلیارد تومان که با دستور «‌حضرت ایت اله » برای احداث سد پانزده خرداد توسط زیر دستان شیخ حسن صانعی هزینه شد معادل بیش از هشتاد میلیون دلار بوده است که البته با فشار عناصر با نفوذ در دفتر رهبر وقت جمهوری اسلامی از جمله شیخ حسن صانعی، چندین برابر این رقم توسط وزارت نیرو برای همین سد هزینه شد در حالی که این هزینه کلان تنها درخدمت شهوات سیاسی و اقتصادی شیخ صانعی و اعوانش بوده و مردم قم جز داستان های غم انگیز سهمی از این سد نداشته اند. اما آیا دهها میلیون دلار ریخت و پاش بی حاصل در سد ۱۵ خرداد و جایزه افزوده شده برای استخدام آدمکش و قتل سلمان رشدی ، آخرین «هزینه سازی »‌شیخِ پُر خرج برای ایرانیان است ؟ من اینگونه فکر نمی کنم.

چهره های شاخص جریان اصلاحات لطفا به سوالات ما پاسخ دهید!

۱ – آقای مجتبی واحدی که روزگاری در جبهه داخلی شما فعال بوده و حالا هم برای جریان شما در خارج از کشور نقش آفرینی می کند و از نزدیکان و مشاوران آقای کروبی بوده است، نام بنیاد ۱۵ خرداد را استخدام آدمکش گذاشته!! آیا شما با این نامگذاری موافق هستید؟ اگر موافق نیستید پس چرا ساکتید؟ آیا علت این نامگذاری را آن هم از طرف یکی از عناصر خودتان می دانید؟ آیا از این که حکم تاریخی حضرت امام(ره) تعبیر به آدمکشی شده است، برآشفته نمی شوید؟ موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(ره) در مورد نقل یک جمله از امام(ره) در مورد میرحسین موسوی که در ایام انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ در قالب یک پیام کوتاه بصورت محدود بین برخی از تلفن های همراه رد و بدل شده بود برای انجام تکلیف!! موضع گیری می کند، پس چرا در مورد این اهانت به ساحت امام(ره) و تخریب حکم تاریخی ایشان خاموش است؟ چرا این آقای مجتبی واحدی در داخل کشور که بود، چنین صریح و شفاف سخن نمی گفت؟ و بینش و نگرش خود را آشکار نمی کرد؟ اصلا چرا وقتی افرادی از جریان شما به خارج از کشور برای انجام وظیفه و تکلیف می روند تازه خود و افکار واقعی شان را نشان می دهند؟! ظاهرا این تاثیر آب و هوای آن مناطق است!! که ظاهر این افراد را به باطنشان نزدیک می کند!!

۲ – ایشان در بخشی از یادداشت خود چنین اظهار داشته است که: مثلا اگر فاسد ترین و دین ستیز ترین فرد، اقدام به قتل سلمان رشدی کند و جایزه دریافتی را صرف انواع مفاسد خود نماید آیا آنگاه اسلام نجات پیدا می کند و مسلمانان ، رستگار خواهند شد؟ این موضوعی است که شاید نخستین و بهترین فرد برای اظهار نظر پیرامون آن ، آیت اله شیخ یوسف صانعی مرجع تقلید آزادیخواه باشد که متأسفانه برادر شیخ حسن صانعی هم هست.

 

آقای شیخ یوسف صانعی آیا جنابعالی با این استدلال موافق هستید؟ آیا شما اعدام سلمان رشدی را آدمکشی می دانید؟ یا همانند برادرتان از حکم حضرت امام(ره) در این خصوص دفاع می کنید و خواستار اجرای آن هستید؟ آیا شما تعیین جایزه برای اجرای این حکم را تایید می کنید؟ شما از این که شیخ حسن برادرتان می باشد، ناراحت و متاسف هستید؟ یا شما به چنین برداری افتخار می کنید؟ شما در مورد ریخت و پاش های میلیاردی که به برادرتان نسبت داده شده چه موضعی دارید؟ ایشان شما را نخستین و بهترین فرد برای اظهار نظر درباره این موضوعات دانسته است، پس لطفا اظهار نظر بفرمایید!

۳ – ایشان اعدام سلمان رشدی را که بر اساس حکم تاریخی حضرت امام(ره) می باشد تعبیر به آدمکشی کرده است، آیا استفاده از این تعبیر زیر سوال بردن حکم امام(ره) و توهین به ایشان نمی باشد؟!! اگر با حرف وی موافق نیستید پس چرا خاموشید و برای دفاع از امام(ره) چیزی نمی گویید؟ آیا در استدلال ها و ادبیات ایشان افکار التقاطی را درک نمی کنید؟ البته از کسی که تربیت یافته جریانی است که در راس آن نظریه پردازانی با افکار التقاطی هستند توقعی جز این نمی باشد!!! همانند نظریه پردازی که با افکار التقاطی خود روزگاری در مسجد جوزستان تفسیر می گفت!!! حال ما نظاره گر محصولات این نظریه پردازان هستیم که هر کدام از دیگری بهتر می درخشند!!!

۴ – در مورد ریخت و پاش ها و تخلفات مالی که ایشان درباره آقای شیخ حسن صانعی ادعا کرده است ما چیزی نمی گوییم ولی نکته در خور تامل در اینجا این است که این حرف ها  از ناحیه شخصی مطرح شده است که در جریان شما حضور نزدیک به شخصیت ها و مسایل آن داشته و هنوز هم در جریان شما در بخش خارج از کشور آن نقش آفرینی می کند!!

اما طنز قصه اینجاست که سید محمد خاتمی رییس جمهور سابق اخیرا چنین ادعا کرده بود که: اگر در دولت ما یک پرونده سوء استفاده پنج میلیاردی پیدا می شد، کفن پوشان به خیابانها می ریختند. البته خدا را شکر که در همین قوه قضاییه یک مورد که مدیر درجه یک یا پایین تر اصلاحات به اتهام سوء استفاده محکوم شود نبود.

سید محمد جان بهتر است صادق باشی! انشا الله برای روشن شدن این موضوع در آینده نزدیک از برخی از این سوء استفاده ها و محکومیت ها سخن خواهیم گفت تا شفافیت لازم حاصل شود! اما فعلا یکی از یاران اردوگاه سیاسی شما در مورد شیخ حسن صانعی که از نزدیکان فکری و سیاسی تان می باشد، صحبت از ریخت و پاش دهها میلیون دلاری ایشان کرده است! که اگر در این خصوص اظهار نظر بفرمایید ممنون می شویم.

منبع: وبلاگ شاخص؟